Zgorzel zęba – jak sobie z nim poradzić?

1 min read

Zdiagnozowano u Ciebie zgorzel zęba, lecz nie wiesz, o czym mowa? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Podpowiadamy w nim nie tylko, czym jest zgorzel zęba, ale również jak sobie z nim poradzić.

Zgorzel zęba – co to za przypadłość?

Zgorzel zęba, zwany też zgorzelem miazgi, to zapalenie miazgi zęba, które może powodować uciążliwy ból oraz stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Najczęściej martwica miazgi rozwija się w wyniku próchnicy zęba. Początkowo, gdy ubytek próchnicowy jest niewielki, toksyny bakteryjne przenikają w kierunku miazgi i powodują podrażnienie, a następnie rozwój stanu zapalnego.

Zgorzel zęba – jak sobie poradzić?

Gdy pojawia się zgorzel zęba, to jedyne czego potrzebujemy, by sobie z nim poradzić to stomatolog Gliwice. Jest to wykwalifikowany specjalista, który ma nie tylko obszerną wiedzę z danej dziedziny, ale też bogate doświadczenie. W pracy wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, jak również wysokiej jakości sprzęt. Dzięki temu pacjent nawet nie musi opuszczać gabinetu, by wykonać dokładną diagnostykę lub leczyć dokuczliwą przypadłość, jaką niewątpliwie jest zgorzel zęba.